FETHİYE HAKKINDA HERŞEY #FETHİYE

FETHİYE HAKKINDA Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu... haftalik-likya-yolu-yuruyusu-trekking

FETHİYE HAKKINDA
Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve Güneydoğu’su Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir. Antik Telmessos kentini de içinde saklayan Fethiye ilçesi, Fethiye körfezi’nin doğusunda, Fethiye ovası’nın güneybatısında yer alır.İzmir-Muğla üzerinden gelerek; Antalya’ya ulaşan kıyı yolu 1 km. doğusundan geçer. Bu yolla, il merkezi Muğla’ya uzaklığı yaklaşık 130 km’dir.

Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir kumsalı bulunan Fethiye, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Af Kule gibi dalış bakımından çok uygun yerlere sahiptir. Turizme açılmış birçok mağara mevcuttur. Doğal yapısı ile Yamaç paraşütü gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış çok özel bölgeler vardır. Günlük turlar ile 12 Adalar diye adlandırılan adalar ziyaret edilebilir. Ölüdeniz kumsalı 2006 yılında %82 oyla dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Ölüdeniz dışında Fethiye civarındaki birbirinden güzel kumsalları: Belcekız (Belceğiz), Çalış Kumsalı, İztuzu Kumsalı (Dalyan)

Bu kadar alternatifin yanında antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile kültür turizmine de açıktır. Fethiye çevresindeki antik kentlerin bazıları şöyledir:Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos. Bunların dışında zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de turizme hizmet etmektedir.

Şövalye Adası: Tarihte Meğri adası, Fethiye Adası isimleriyle de anılan Şövalye Adası; Fethiye körfezini kapatan ince uzun, lades kemiği şeklinde bir adadır ve limanı korunaklı bir yer haline getirir. Bölgeyi çevreleyen adalar zincirinde üzerinde yerleşim yeri bulunan tek adadır. Şövalye adasının batısında Kızılada, doğusunda Çalış Kumsalı, güneyinde Fethiye, kuzeyinde açık deniz vardır. Limanın tam göbeğinde olan yerleşiminden dolayı gün boyu güneş ışığını takip eder.

Fethiye, Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir tatil beldesi olarak bilinir. Fethiye, Akdeniz’in mavi suları, uzun kumsalları, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile ünlüdür. Fethiye, aynı zamanda deniz ve doğa sporları için de mükemmel bir yerdir. İşte Fethiye ile ilgili SEO ayarlarına uygun şekilde en popüler internette aranan kelimelerle yazılmış bir içerik:

Fethiye, Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden biridir. Tatilcilerin en çok aradığı özelliklerden biri güneş, kum ve denizdir. Fethiye’de birçok kumsal ve plaj bulunur. En popüler kumsallar arasında Ölüdeniz, Belcekız, Çalış ve Patara yer alır.

Fethiye aynı zamanda doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Babadağ, Ölüdeniz’in manzarası için popüler bir yerdir ve yamaç paraşütü yapmak için ideal bir yerdir. Saklıkent Kanyonu, buz gibi suyu ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Fethiye, tarihi yerleriyle de ziyaretçilerini etkiler. Kayaköy, tarihi evleri ve harabeleri ile tanınır. Fethiye Kalesi, 2000 yılından önce yapılmış bir kale olarak ziyaret edilebilir.

Fethiye ayrıca doğa ve deniz sporları için de mükemmel bir yerdir. Dalış, sörf, yelken gibi birçok aktivite yapılabilir. Ayrıca tekne turları da popülerdir.

Sonuç olarak, Fethiye Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden biridir. Tatilciler güneş, kum, deniz ve doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirler. Aynı zamanda tarihi yerleri, doğa ve deniz sporları için de ideal bir yerdir.

Ekonomik diğer tur seçeneğimiz olan özel yat turu linki aşağıdadır.

Özel Yat Turu

Firmamız hakkında daha detaylı bilgi almak için de :tur transfer

Aslar Travel

#Kaş #Kekova #Üçağız #Simena #Kaleköy #batıkşehir #KorsanMağarası #TekneTuru #DoğaTuru #Akdeniz #Ege #Tatil #Turizm #YazTatili #MaviTur #Güneş #Deniz #Koylar #MuhteşemManzara #MaviYolculuk #Gezi #Keşif #Adalar #AkvaryumKoyu #TersaneKoyu #GökkayaKoyu #BurçKoyu #AdalarKoyu

Ziyaretçi Görüşleri

 1. AnnaMick dedi ki:

  Мerhаbаǃ
  Βirçоk erkеğіn nоrmаl kızlаrı tеrсіh ettіğіnі fark ettim.
  Віrçоk kаdının аşkının tadını çıkaraсаk cesaretі olаn vе haуat dеnen іnişli çıkışlı vе çılgın şey ѕıraѕında en іyі arkаdaşı оlаcağını bildіği birini seçen еrkeklerі аlkışlıyorum.
  O аrkаdaş оlmаk iѕtеdіm, ѕadеce istіkrаrlı, güvenіlir ve ѕıkıcı bir еv kаdını değіl.
  Вen 26 yıl yaşındаyım, Anna, Çek Cumhuriуеti’ndеnim, aуrıсa İngilіzсе bіlіуorum.
  Ηеr nеyѕe, рrоfilіmi buradа bulаbilіrѕіniz: http://vawarzu.tk/idi-96358/

 2. Alenacync dedi ki:

  Μеrhabаǃ
  Aşırı ѕреsifіk meѕаj içіn özür dilerіm.
  Kız аrkadаşım vе bеn bіrbіrіmizi ѕevіуоruz. Ve heріmіz harіkaуız.
  Αmа… bir аdamа ihtiyасımız vаr.
  26 yaşındаyız, Romanуalıyız, іngilіzсе de bilіyoruz.
  Aslа ѕıkılmıуоruzǃ Vе sаdесе kоnuşmаda değіl …
  Βenіm adım Αlenа, prоfilim buradа: http://proxremi.ml/rdx-90533/

 3. Christinacync dedi ki:

  Μerhabа!
  Aşırı speѕіfіk mesaϳ için özür dilеrіm.
  Kız аrkаdаşım vе ben birbirimizi ѕevіyoruz. Vе hepimіz hаrіkaуız.
  Amа… bir аdamа іhtіyасımız vаr.
  27 yаşındayız, Romanyаlıуız, ingilіzce de bіlіуoruz.
  Αslа sıkılmıуоruz! Ve sadесе konuşmаdа değil …
  Βеnim аdım Chrіstinа, рrofilіm burаda: http://quetoatafovifur.ml/rdx-21497/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Kas-Demre-Myra-Andriake-Tour

#DEMREHAKKINDA DEMRE HAKKINDA HERŞEY

#Demrehakkında, (Eski adı, Kale), Antalya ilinin turistik ilçelerinden birisidir. #Demrehakkında Tarihçe...